Love Forever 7 ( A Story of Love Birds)

Love Forever( A Story of Love Birds) ...7
Love Forever( A Story of Love Birds) …7

Click here Part-6

ସେତେବେଳେ ସଂଧ୍ୟା ପାଞ୍ଚଟା ବାଜିଲାଣି । ରାସ୍ତାରେ କଥା ହୋଇ ହୋଇ ଚାଲିଲୁ, ମିହିର କହିଲା ମୋତେ କଲେଜ୍ ଯିବାକୁ ହେଲେ ମୋତେ ବସ୍ ରେ ଯିବାକୁ ହେବ । ମୋ ପାଖରେ ତ ବାଇକ୍ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ । ମୁଁ କାଲି ଠାରୁ ବସ୍ ରେ ଯିବା ଆସିବା କରିବି। ମନ ଦୁଃଖ ଥିଲା ସେଥିପାଇଁ ଆସି ନଥିଲି ମାତ୍ର କାଲି ନିଶ୍ଚୟ ଆସିବି ।
ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆମ ଗାଁ ରେ ପହଞ୍ଚିଲୁ , ସେତିକିବେଳେ ଅଳ୍ପ ଅନ୍ଧାର ହୋଇଗଲାଣି। ମିହିର କୁ କହିଲି ତମେ ଗାଁ ବାହାରେ ରୁହ। ତା ସାଙ୍ଗ ଶଙ୍କର ମୋତେ କୁନି ଘର ପାଖରେ ଛାଡ଼ି ଆସିଲା । ମୁଁ ଜାଣିଲି ଯେ ସେତେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁନି ଆମ ଘରକୁ ଯାଇ କହିନି ବୋଲି।
ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପରେ ମୋତେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଲେ କି ଏତେ ଲେଟ୍ କାହିଁକି ହେଲା । ମୁଁ କଣ କହିବି ଭାବି କହିଲି କି ଆଜି କଲେଜ୍ ରେ ସେମିନାର ଥିଲା ଏବଂ ମୋତେ ଭାଷଣ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଲା । ମନ୍ମଥ ପଚାରିଲା କୁନି ତ କେତେବେଳେ ଠାରୁ ଆସି ଗଲାଣି । ମୁଁ କହିଲି ତାକୁ ମୁଁ ସାଇକେଲ ଦେଇ ପଠେଇ ଦେଲି । ମୋର ଲେଟ୍ ହେଲେ ସାର୍ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଯିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏତିକି କହିବା ପରେ ଘରେ ଆଉ କେହି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଲେ ନାହିଁ ।
ତା ପର ଦିନ ମିହିର ବସ୍ ରେ କଲେଜ୍ ଆସିଲା । ସେପଟେ ମାମୁଁ ମିହିର ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ । ଆମେ କଲେଜ୍ ସାରି ଫେରିଲୁ । ମିହିର ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପରେ ମାମୁଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ।
ମାମୁଁ ମିହିର ର ବାପା କୁ ଭୁଲ ମାଗିଲେ କହିଲେ ମୁଁ ମିହିର କୁ ଭୁଲ ଭାବି ତା ଉପରେ ହାତ ଉଠେଇ ବହୁତ୍ ବଡ ଭୁଲ କରିଛି । ଯେବେ ସତ ଜାଣିଲି ତେବେ ମୋତେ ଅନୁତାପ ହେଲା। ରାନି ସବୁ ସତ କହିବା ପରେ ମୁଁ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା ଜାଣିଲି ।
ମିହିର କୁ ମାମୁଁ କହିଲେ ଚାଲ ମୋ ସହିତ ଆମ ଘରକୁ ଯିବା । ମିହିର ଚୁପ୍ ରହିଲା । ମାମୁଁ ମିହିର ଆଗରେ କହିଲେ। ମୁଁ ତୋତେ ପୁଅ ଭଳି ଭାବେ । ତୋତେ ଅବିଶ୍ବାସ କରି ମୁଁ ଭୁଲ କରିଛି । ସତ ମୁଁ ଜାଣି ସାରିଛି। ତୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ, ଚାଲ ଆମ ଘରକୁ । ମୋ ଭୁଲ ମୁଁ ବୁଝି ସାରିଛି । ତୁ ଯଦି କହିବୁ ମୁଁ ତୋତେ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ ମଧ୍ୟ ରାଜି ଅଛି।
ମିହିର ମାମୁଁ କୁ କହିଲେ , ମାମୁଁ ତମେ ମୋତେ କ୍ଷମା ମାଗି ମୋତେ ଦୋଷୀ କରାଅ ନାହିଁ । ତମେ ଏବେ ଯାଅ ମୁଁ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଘରେ କଥା ହୋଇ ଆସିବି। ମାମୁଁ ବାପା ସହିତ କଥା ହୋଇ ଫେରିଗଲେ ।
ମିହିର ଘରେ ମିହିର କୁ ଯିବା ପାଇଁ ମନା କରିଲେ । ମିହିର ତା ପର ଦିନ କଲେଜ୍ ଆସିଲା । ସେ ମୋତେ ସବୁ କଥା କହିଲା । ମୁଁ ସବୁ ଶୁଣିଲା ପରେ ମିହିର କୁ କହିଲି ତୁ ଖରାପ ଭାବିବୁନି ଯଦି ତେବେ ମୋର ମତ ଦେବୀ । ମିହିର ହଁ କରିଲା । ମୁଁ କହିଲି ମାମୁ ସିନା ବୁଝିଗଲେ କିନ୍ତୁ ମାଇଁ ଙ୍କର ତୋ ଉପରେ ଏମିତି ଦୋଷ ଲଦିବା ଶୁଣି ତୋତେ ସେଠୀ ଯିବା ଠିକ୍ ହେବନି।
ମିହିର ଅଳ୍ପ ଭାବି କହିଲା ମୋର ମଧ୍ୟ ଇଚ୍ଛା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ମାମୁଁ କାଲି ବାଧ୍ୟ କରି ଯାଇଛନ୍ତି । ଥରେ ଯାଇ ବୁଲି ଆସିବି । ମୁଁ କହିଲି ଯିବୁ ଯଦି ଯା, ଯଦି ମାଇଁ ତୋତେ ଭଲ ରେ କଥା ହେଲେ ନାହିଁ ତେବେ ସେଠୀ ରହିବୁ ନାହିଁ। ମିହିର ହଁ କରି, ତା ପର ଦିନ ରବିବାର ଥିଲା, ସେ ପହଞ୍ଚିଲା ମାମୁଁ ଘରେ।
ସେଠି ପହଞ୍ଚିଲା ପରେ ରାନି ମିହିର ପାଖକୁ ଦଉଡ଼ି ଆସି କୁଣ୍ଡେଇ ହୋଇ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲା। ରାନି ମିହିର କୁ ନିଜ ଭାଇ ଭଳି ଭଲ ପାଏ । ସେ କହିଲା, ଭାଇ ତମେ ମୋତେ ନ କହି କେମିତି ଚାଲିଗଲ । ମମି ତମ ଉପରେ ଏତେ ଖରାପ ଦୋଷ ଲଗେଇଲେ ଯେ ମୁଁ ସେକଥା ଶୁଣି ମୁଁ ମମି ଉପରେ ବହୁତ୍ ରାଗିଲି ଏବଂ ବାପା ଙ୍କୁ ସବୁ ସତ କଥା କହିଦେଲି।
ମିହିର ରାନି ର ମୁଣ୍ଡ କୁ ଥାପୁଡ଼ି କହିଲେ ହଉ ଦେଖୁଛି କଣ ହେଉଛି । ମିହିର ତା ପର ଦିନ କଲେଜ୍ ଆସିଲା । ମିହିର ସବୁ କଥା କହିଲା ଏବଂ ମାଇଁ କଥା ପଚାରିବା ପରେ ମିହିର କହିଲା , ମାଇଁ ଭଲରେ କଥା ହେଉ ନାହାନ୍ତି ସେ କାନ୍ଥ କୁ ଦେଖି କଥା ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ଘରର ସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବ ପାଇଁ ସେ ଏଠି ରହି ପଢ଼ି ଚାକିରି କରିବ ସେ ଆଶା କେବଳ ଆଶାରେ ରହିଯିବ ବୋଲି କହିଲା ଏବଂ କେବେ ପୁରା ହେବନି ଲାଗୁଛି ।
ମିହିର କହିଲା କିଛି ଦିନ ଦେଖିବି ତାଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ରେ ଯଦି କିଛି ସୁଧାର ଆସେ ତେବେ ରହିବି ନହେଲେ ଅନ୍ୟ ଉପାୟ କିଛି ଦେଖିବି । ଏତିକି କଥା ହୋଇ ସେଦିନ କଲେଜ୍ ସାରି ଫେରିଲୁ ।
ଏମିତି ଚାଲିଲା ପ୍ରାୟ ୬ ଦିନ । ସପ୍ତମ ଦିନ ରବିବାର, ମାମୁଁ ଙ୍କ ଛୁଟି ଥିଲା ସେ ଘରେ ଥିଲେ । ମିହିର ଏବଂ ରାନି ଟିଭି ଦେଖୁଥିଲେ ଅନ୍ୟ ରୁମ୍ ରେ ମାମୁଁ କିଛି ଲେଖୁଥିଲେ ହଠାତ୍ ମାଇଁ ଡାକିବାର ଶବ୍ଦ ଶୁଣା ଗଲା ।
ମାମୁଁ ରୋଷେଇ ଘରକୁ ଗଲେ । ମାଇଁ ଧିର ସ୍ଵରରେ କହୁଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ମାଇଁ ଙ୍କ କଥା ମିହିର ଏବଂ ରାନି କୁ ଶୁଣା ଯାଉଥାଏ । ମାଇଁ କହିଲେ , ତାକୁ ଆଉ କେତେଦିନ ଘରେ ରଖିବ । ସେ ତ ମୋ କଥା ରଖିଲାନି ତେବେ ଆମେ ତାକୁ ରଖି ଲାଭ କଣ ।
ମାମୁଁ ମାଇଁ କୁ ରାଗରେ କହିଲେ ତମେ ସୁଧୁରିବ ନାହିଁ । କାହିଁକି ତା ପଛରେ ପଡ଼ିଛ କହିଲ ? ମୋ ଭଉଣୀ ଅବସ୍ଥା ଯଦି ଖରାପ ହୋଇ ନଥାନ୍ତା ତେବେ ତମକୁ ଏତିକି କହିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନଥାନ୍ତି।
ସେ ଯଦି ଚାକିରି କରେ ତେବେ ମୋତେ ଭଲ ଲାଗିବ । ମୋ ଘରେ ସେ ମଣିଷ ହୋଇ ପାରିଲା ବୋଲି ମୁଁ ଗର୍ବ କରିବି। ମାଇଁ କହିଲେ ଗର୍ବ କିଛି ନାହିଁ ତାକୁ ଯଦି ରଖିବ ତେବେ ତାଙ୍କ ଘରୁ ତାର ପ୍ରତି ମାସ ଖର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ଡାଲି ଚାଉଳ ମାଗି ଆଣ ତେବେ ମୁଁ ତାକୁ ମୋ ଘରେ ରହିବି।
ମାମୁଁ ମାଇଁ କୁ ଗୋଟିଏ ଚାପୁଡା ମାରିବାର ଶବ୍ଦ ଶୁଣା ଗଲା । ମିହିର ଏବଂ ରାନି ଦୌଡ଼ି ଗଲେ ରୋଷେଇ ଘରକୁ। ମିହିର କହିଲା, ମାମୁଁ ମୋ ପାଇଁ ମାଇଁ ଙ୍କୁ କାହିଁକି ଦଣ୍ଡ ଦେଉଛ।
ମାମୁଁ ରାଗି ମିହିର ଏବଂ ରାନି କୁ ଅନ୍ୟ ଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ କହିଲେ। ସେ ଦୁହେଁ ଟିଭି ବନ୍ଦ କରି ପଢା ଘରକୁ ଆସିଗଲେ । ରାନି ମିହିର କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଥାଏ, କି ଭାଇ ତମେ ଯାଅନି, ମମି ଙ୍କ କଥା କୁ ଭୁଲି ଯାଅ । ତମ ଯୋଗୁ ମୁଁ କ୍ଲାସ୍ ରେ ଏତେ ଭଲ ନମ୍ୱର୍ ରଖୁଛି । ଭାଇ ତମେ ଯିବନି ନା ?? ମିହିର ଦ୍ଵନ୍ଦ ରେ ପଡ଼ିଲା କହିଲା ହଉ କିଛି ନିଷ୍ପତି ନେଉଛି ।
ସଂଧ୍ୟା ବେଳେ ମିହିର ମାମୁଁ ପାଖକୁ ଯାଇ କହିଲା । ମାମୁଁ ମୋର ଗୋଟିଏ ଅନୁରୋଧ ରଖିବ। ମାମୁଁ କହିଲେ କଣ? ମିହିର କହିଲା , ମୋତେ ଆମ ଗାଁ କୁ ଯିବାକୁ ଈଛା ହେଲାଣି। ମୋର ଏଠି ରହିବା, ମାଇଁ କୁ ପସନ୍ଦ ଲାଗୁନି ଏବଂ ମୋ ପାଇଁ ଏଠି ସମସ୍ୟା ହେଉଛି।

Part-8 ରେ ପଢ଼ିବେ : (ମୁଁ କହିଲି ମୋର ଇଛା ହେଉଛି ତୋତେ ଆମ ଘରକୁ ନେଇଯିବି କିନ୍ତୁ ଆମ ଗାଁ କୁ ଗଲେ ତୋତେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ କହିବେ ଏବଂ ମୋତେ ମଧ୍ୟ ଶୁଣେଇବେ)
Bhuyans Blog

ଉପର ଲିଙ୍କ୍ କୁ ନିଜ ମୋବାଇଲ ରେ ସେଭ କରି ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସମୟ ଅନୁସାରେ କାହାଣୀ ପଢନ୍ତୁ।
ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଗଳ୍ପ କିମ୍ବା କବିତା କୁ ଏମିତି ଅନଲାଇନ ରେ ସେୟାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ତଳେ ଦିଆ ଯାଇଥିବା Whatsapp ଲିଙ୍କ୍ ରେ ନିଜ Article ପଠେଇ ପାରିବେ ।
Click Here and send your Article (Whatsapp Link)
ଏହି ଗଳ୍ପ କୁ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ସେୟାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ Page ତଳକୁ Scroll କରନ୍ତୁ ଏବଂ Whatsapp Button ଉପରେ କ୍ଲିକ କରି ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।
ଅନ୍ୟ କାହାଣୀ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ତଳେ ଦିଆ ଯାଇଥିବା Telegram Channel ର ଲିଙ୍କ୍ କୁ କ୍ଲିକ୍ କରି ଜଏନ କରନ୍ତୁ ।
Telegram Link

ପାଠକ ବନ୍ଧୁ କାହାଣୀ କୁ ପଢିବାରେ ସମୟ ଦେଇଥିବାରୁ ଆପଣକୁ ବହୁତ୍ ବହୁତ୍ ଧନ୍ୟବାଦ୍ ।

If you like this story so share to your friends, Thanking You.

2 thoughts on “Love Forever 7 ( A Story of Love Birds)”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *