Mayank (A ? Love Story)..6

ମୟଙ୍କ…( ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ବାଚୀ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ) ଭାଗ-6
ଦିନେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆମର ମାର୍କେଟ ରେ ଦେଖା ହୁଏ । କିଛି ସମୟ କଥା ପରେ ତାକୁ ମୁଁ ଫେରି ଯିବାକୁ କହିଲି କାରଣ ରାତି ହେବାକୁ ଆସୁଥିଲା। ସେ ନିଜ ଗାଁ କୁ ଫେରି ଯିବାକୁ ବାହାରିଲା କିନ୍ତୁ ମୋତେ ଲାଗିଲା ସେ ନିଜ ଗାଁ କୁ ନଯାଇ ନିଜ ସାଙ୍ଗ ଘରକୁ ଗଲା ଭଳି ଲାଗିଲା । ଯେଉଁଠି ତାର ପୂର୍ବରୁ ଅପମାନ ହୋଇଥିଲା। ମୁଁ ପୂର୍ବରୁ ତାକୁ ମନା କରିଥିଲି ଯେ ଯେଉଁଠି ତୁମକୁ ଇଜ୍ଜତ ମିଳୁନି ସେଠୀ ଯାଇ କିଛି ଲାଭ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ମୋର ଭାବନା ସତ ଥିଲା ସେ ତା ସାଙ୍ଗ ଘରକୁ ଗଲା। ମୁଁ ଅଳ୍ପ ପଛକୁ ଫେରି ତା ଠାରୁ ଦୁରେଇ ଦୂରେଇ ରହି ତାକୁ ପିଛା କରୁଥାଏ । ସେ ପହଞ୍ଚିଲା ତା ସାଙ୍ଗ ଘରେ । ମୋର ରାଗ ବଢିଲା । ମୁଁ ତାକୁ କଲ୍ କରି ପଚାରିଲି ଯେ ତମେ କୋଉଠି ଅଛ ? ସେ ମୋତେ ମିଛ କହିଲା ଯେ ମୁଁ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଗଲିଣି । ଏତିକି ଶୁଣି ମୋର ରାଗ ପଞ୍ଚମ । ମୁଁ କହିଲି ତମେ ଯଥା ଶୀଘ୍ର ତମ ସାଙ୍ଗ ଘର ଆଗରେ ମୋତେ ଦେଖା କର । ସେ କହିଲା ନା ମୁଁ ଏବେ ଆସି ପାରିବି ନାହିଁ। ମୁଁ କହିଲି ମୁଁ ଦେଖିଛି ତମେ ତମ ସାଙ୍ଗ ଘରେ ଅଛ ?? ସେ ଉପାୟ ଶୂନ୍ୟ ହୋଇ କହିଲା ହଁ ଆଜି ମୁଁ ଏଠି ରହିଯିବି ଏବଂ ପୁଣି ଭୁଲ ପାଇଁ ସେ କ୍ଷମା ମାଗିଲା । ମୁଁ ଫୋନ୍ କଟ୍ କରିଦେଲି। ରାଗରେ ସେଠୁ ଫେରି ଆସିଲି । ମୁଁ ସେଦିନ ତା ସହିତ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏତେ ଲମ୍ବା ସମୟ ମାନେ ୧୨ଘଣ୍ଟା ରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ହୋଇ ନଥିଲି । ସେ ବାରମ୍ବାର କଲ୍ ଆଉ ମେସେଜ କରି ଚାଲିଥାଏ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତାର କୌଣସି କଲ୍ କିମ୍ୱା ମେସେଜ କୁ ରିପ୍ଲାଇ ଦେଉ ନ ଥାଏ ।
ରାତି ସାରା କାନ୍ଥରେ ମୁଣ୍ଡ ପିଟି ବହୁତ୍ କାନ୍ଦିଲି । ମୋର ଅନ୍ଧ ଭଳି ଭଲ ପାଇବା ତା ପାଇଁ ମଜା ସ୍ବରୂପ ଥିଲା । ସକାଳ ହେଲା ପରେ ତାର କଲ୍ ର ରିପ୍ଲାଇ ଦେଲି । ସେ ଘଟଣା ପର ଠାରୁ ମୁଁ ଯେମିତି ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଲି । ତାକୁ ଇଗ୍ନୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଲି । ମାତ୍ର ତାକୁ କିଛି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପଡୁ ନଥାଏ । ସେ ନିଜ ଭୁଲ ବୁଝି ପାରିଲା ଏବଂ ମୋତେ ନେହୁରା ହୋଇ କହିଲା ଯେ ତମ ବିନା ମୁଁ ବଞ୍ଚି ପାରିବିନି ପ୍ଲିଜ୍ ମୋ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଅ ନାହିଁ ବହୁତ୍ କଷ୍ଟ ହେଉଛି । ତାର ଭୁଲ କୁ କ୍ଷମା ତ କରିଲି କିନ୍ତୁ ଆଗ ଭଳି ଆଉ ଭଲ ପାଇବା ରହିଲା ନାହିଁ । ତାର ଭାଇ ର ବାହାଘର ଆସିଲା ସେ ମୋତେ ପଚାରିଲା କଣ ପିନ୍ଧିବି ? ମୁଁ ତାକୁ କହିଥିଲି ବେଶୀ ଓଭର୍ ଷ୍ଟାଇଲ ଡ୍ରେସ୍ ପିନ୍ଧିବ ନାହିଁ ଯେଉଁଥିରେ ଦେହ ଦେଖା ଯାଉଥିବ । ସେ ସେମିତି କରିଲା । କଥା ବାର୍ତ୍ତା ପୁଣି ଚାଲୁ ରହିଲା । ମୋର ଭଲ ପାଇବା ପୁଣି ପୁର୍ବ ଭଳି ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। ପଥର ହୃଦୟ ହେଲେ କଣ ହେବ । ତାର ଦୁଃଖ ଆଉ ଲୁହ ଆଗରେ ମୋ ରାଗ କିଛି ନୁହଁ ଭାବି ସବୁ କ୍ଷମା କରିଦେଲି ।
କିଛି ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ଆମ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ । ଯେମିତି ଆମ ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ କାହାର ନଜର ଲାଗିଗଲା । ତାଙ୍କ ଘରେ ଆମ ସମ୍ପର୍କ କୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ବହୁତ୍ ଚେଷ୍ଟା କରିଲେ। ଶେଷରେ ଗୋଟିଏ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଲେ। ସେ ପ୍ରସ୍ତାବ କୁ ରୋମି ମନା କରିଦେଲା । ରୋମି ମନା କରିବା ପରେ ଘରେ ଥିବା ସନ୍ଦେହ ସତ ହୋଇଗଲା । ତାକୁ ଘରେ ପଚାରିଲେ କଣ ପାଇଁ ମନା କରୁଛୁ। ସେ ପ୍ରଥମେ କିଛି କହିଲା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ବାଧ୍ୟ କରିବା ପରେ ସେ ମୋତେ ଭଲ ପାଉଛି ବୋଲି କହିଲା ଏବଂ ମୁଁ ମୟଙ୍କ କୁ ବିବାହ କରିବି ବୋଲି କହିଲା ।
ଏହି କଥା ଶୁଣି ତାଙ୍କ ଘରେ ମୋ ବିଷୟରେ ପୁରା ଖବର ବାହାର କରିଲେ । ମୋର ଏବଂ ଆମ ଘର ର ସ୍ଥିତି ଦେଖି ତାଙ୍କ ବାପା ତାଙ୍କ ଝିଅ କୁ କହିଲେ ସେ ଯଦି ଚାକିରି କରିବ ତେବେ ତା ସହିତ ତୋର ବାହାଘର ହେବ ନହେଲେ ଅନ୍ୟ କୋଉଠି ବାହାଘର କରା ଯିବ । ଏକଥା ଶୁଣି ରୋମି କହିଲା ଯେ ସେ ଚାକିରି କରନ୍ତୁ ଅବା ନ କରନ୍ତୁ ମୁଁ ତାକୁ ହିଁ ବାହା ହେବି। ଏମିତି କହିବା ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଲେ । ତାର ମୋବାଇଲ ଛଡେଇ ନିଆ ଗଲା। ସେ ଅନ୍ୟ କାହାର ମୋବାଇଲ ରେ ଘରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ମୋତେ ସବୁ କହିଲା ।
ତାର କଥା ଶୁଣି ମୁଁ ଡିପ୍ରେସ ରହିଲି ଖାଇବା ପିଇବା ଯେମିତି ଭୁଲିଗଲି । ଆମ ଘରେ ମୋ ବାବା ବୋଉ ମୋତେ ପଚାରିଲେ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଚୁପ୍ ରହିଲି । ବାବା ବୋଉ ମୋ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଖବର ପାଇଲେ ଯେ ମୟଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଝିଅ କୁ ଭଲ ପାଉଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଘରେ ତାର ବାହାଘର ଠିକ୍ କରି ସାରିଲେଣି। ସେଥିପାଇଁ ତାର ଏମିତି ଅବସ୍ଥା। ମୋ ବାପା ମୋ ମନ କଥା ବୁଝି ବାବା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ମୋ ପ୍ରସ୍ତାବ ନେଇ ଗଲେ କିନ୍ତୁ ସେଠୀ ମୋ ବାପା ଙ୍କୁ ଅପମାନ ଦେଇ, ଆମ ଝିଅ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଦେବୁ ନାହିଁ କହି ଫେରେଇ ଦେଲେ। ଆମ ଗ୍ରାମରେ କିଛି ଲୋକ ରୋମି ର ବାପା ସହିତ କଥା ହେଉଥିଲେ। ସେମାନେ ମୋ ବିଷୟରେ ଏବଂ ଆମ ଘର ବିଷୟରେ ଏଣୁ ତେଣୁ କଥା କହି ରୋମି ର ବାପା ଙ୍କ ମନ କୁ ପୁରା ବଦଳେଇ ଦେଲେ। ତାଙ୍କ ଘରେ ସବୁ ବେଳେ ଗାଳି ଗୁଲଜ ଚାଲିଥାଏ ।
ଏମିତି କିଛି ଦିନ ଚାଲିଲା ପରେ ସବୁ ଯେମିତି ବଦଳିବାକୁ ଲାଗିଲା । ଆମ ଦୁହିଁଙ୍କ ଉପରେ ତା ବାପା ର କଡ଼ା ନଜର ରହିଲା । ତା ବାପା ତାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଗାଡି ରେ କଲେଜ୍ ନେବା ଆଣିବା କରେ । ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଦୂରେଇ ଦୂରେଇ ରହିଲି । କାଳେ ସେମାନେ ବଦଳି ଯିବେ । କିନ୍ତୁ ନା ତାହା ମୋର ଭୁଲ ଧାରଣା ଥିଲା। ରୋମି ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ର ଲାଇନ ଲାଗିଲା । ତା ବାପା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ରୋମି ଗୋଟିଏ ଚାକିରିଆ ପୁଅ ସହିତ ବିବାହ କରି ଖୁସିରେ ରହୁ ।
ଏହି ଘଟଣା ପର ଠାରୁ ତାର ସବୁ ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ତା ଭଉଣୀ ମାନେ ମୋ ଠାରୁ ଦୂରତା ଅବଲମ୍ବନ କରିଲେ । ସତେ ଯେମିତି ମୁଁ ଏକ ଅଜଣା ଲୋକ । ବେଳେବେଳେ ଆମେ କଥା ହେଉ, ଦୁହେଁ ବହୁତ୍ କାନ୍ଦି ଥାଉ ଏବଂ ଶେଷରେ ଆମେ ସ୍ଥିର କରିଲୁ କି ସମୟ ସୁଯୋଗ ଦେଖି ଆମେ ଘରୁ ଲୁଚି ପଳେଇବା । ରୋମି ମଧ୍ୟ ମୋ ପ୍ରସ୍ତାବ ରେ ରାଜି ଥିଲା। ସମୟ ସୁଯୋଗ ସ୍ଥିର ହେଲା ବେଳକୁ ତା ସହିତ କଥା ହୋଇ ପାରୁ ନଥାଏ । ଏମିତି ଦୁଇ ଦିନ ପରେ କଲେଜ୍ ରେ ମୋର ମୋବାଇଲ ଚୋରି ହୋଇଗଲା। ତାହା ପୁଣି ମୋର ଖରାପ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ଲାନ୍ କରି ଚୋରି କରାଗଲା । ଚୋରି ପରେ ସେ ମୋବାଇଲ ରେ ମୋର ଏବଂ ରୋମି ର ସବୁ ଫୋଟୋ ଏବଂ ମେସେଜ ଥାଏ । ସେ ସବୁ କୁ ଡିଲିଟ୍ କରି ସିମ କୁ ଫୋପାଡି ଦିଆ ଗଲା। ମାତ୍ର ଗୁଗଲ ବାବା ଯୋଗୁ ମୋର ସବୁ ଫୋଟୋ ଏବଂ ମେସେଜ ମୁଁ ବେକ୍ ଅପ୍ ରେ ପାଇଗଲି ।
ବହୁତ୍ ଚେଷ୍ଟା କରିଲି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ମୋ ମୋବାଇଲ ପାଇଲି ନାହିଁ । ବେଳେବେଳେ ମୋ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ରେ କଥା ହେଉଥିଲି । ଦେଖୁ ଦେଖୁ ତାର ଜନ୍ମ ଦିନ ଆସିଲା। ବହୁ କଷ୍ଟରେ ତାକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲି ଏବଂ ତାକୁ ଗିଫ୍ଟ ରେ ପାଉଁଚି ଦେବାକୁ ଭାବିଲି କିନ୍ତୁ ତାହା ସମ୍ଭବ ହେଲା ନାହିଁ କାରଣ ସେ ମୋ ସହିତ ଦେଖା କରି ପାରିଲା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଦେଖା ହେଲା କିଛି ଦିନ ପରେ । ତାହା ମଧ୍ୟ ବେଳେବେଳେ କାଠିକର ପାଠ ହୋଇ ଯାଉଥାଏ । ତାର ବାପା ପ୍ରତିଦିନ ତାକୁ କଲେଜ୍ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଆସେ । ଯାହା ଦେଖା ସାକ୍ଷାତ ହୁଏ କେବଳ କଲେଜ୍ ଭିତରେ କିମ୍ୱା କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ରେ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ମୋର ଜନ୍ମଦିନ ଆସିଲା ସେ ମୋତେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ନ ଜଣାଇ ତାର ସାଙ୍ଗ ଦ୍ଵାରା କହିଲା । ସେତେବେଳେ ତାର ସବୁ ସାଙ୍ଗ ଯେମିତି ମୋତେ ଶତ୍ରୁ ନଜର ରେ ଦେଖୁଥିଲେ। ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ମୁଁ ଗୋଟିଏ ନୂଆ ମୋବାଇଲ କିଣିଲି । ତାଙ୍କ ଘରେ ମୋ ବାପା ଙ୍କୁ ଅପମାନ କରି ଫେରେଇବା ପରେ ମୋର ମନ ଦୁଃଖ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ କିଛି ଭୁଲ ଷ୍ଟେପ ଉଠେଇବାକୁ ଚାହୁଁ ନଥିଲି।
ଯଦିଓ ଏହି କାହାଣୀ ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି ତେବେ ଏହି କାହାଣୀ କୁ ଆଗକୁ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ ।

Facebook Comments

2 thoughts on “Mayank (A ? Love Story)..6”

Put your Valuable feedback