Mayank (A ? Love Story)..4

ମୟଙ୍କ…( ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ବାଚୀ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ) ଭାଗ-4
ତାପର ଦିନ ମୁଁ କମ୍ପୁଟର ରେ କହିଲି କି ତମେ ବାରଣ୍ଡା ରେ ସବୁବେଳେ ବସ ନାହିଁ । ସେ ମୋ କଥା କୁ ହଁ କରି ଦେଉଥାଏ କିନ୍ତୁ ସେ ବାରଣ୍ଡା ରେ ହିଁ ବସୁଥାଏ । ମୁଁ ମୋ ସାଙ୍ଗ ଦ୍ଵାରା ସବୁ ଖବର ପାଉଥିଲି । ସେ ମୋ କଥା କୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଏ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତା କଥା କୁ କେବେ ଅବିଶ୍ବାସ କରେ ନାହିଁ । ତାକୁ ଏତେ ଭଲ ପାଉଥିଲି ଯେ ସେ ଯାହା କହୁଥିଲା । ମୁଁ ତାକୁ ଅନ୍ଧ ଭଳି ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲି। ସେ ମୋ ବିଶ୍ୱାସ ରେ ବେଳେ ବେଳେ ମିଛ କହି ଚାଲିଥାଏ । ସେ ମିଛ କହେ ବୋଲି ମୁଁ ଜାଣେ କିନ୍ତୁ ଜାଣିଶୁଣି ଅଣଦେଖା କରେ ।
ଦିନେ କମ୍ପୁଟର ରୁ ଫେରିଲା ବେଳେ ତାର ସାଇକେଲ ଖରାପ ହୋଇଗଲା । ଏହା ଦେଖି ମୋ ସାଙ୍ଗ ମାନେ ମୋତେ କହିଲେ । ଯା ରୋମି କୁ ତାଙ୍କ ଗାଁ ରେ ଛାଡି ଦେଇ ଆସିବୁ କିନ୍ତୁ ସେ ମନା କରିବା ପରେ ଫେରି ଆସିଲି । କେତେବେଳେ ଝଗଡା ତ କେତେବେଳେ ପ୍ରେମ । ଯେତେବେଳେ ଯେଉଁଠି ଇଚ୍ଛା ହୁଏ ଦେଖା ହୁଏ । କଲେଜ୍, କମ୍ପୁଟର ସବୁଠି କେବଳ ଆମର ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥାଏ । କେତେ ଲୋକ ଜଳନ୍ତି ତ ଆଉ କେତେ ଲୋକ ଆମ ସପକ୍ଷରେ ରୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆମ ପ୍ରେମ ଗାଡି ଆଗେଇ ନେଇ ଚାଲିଥିଲୁ ।
ରାକ୍ଷୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଆସିଲା । ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନୂଆ ନମ୍ୱର୍ ରୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ କଲ୍ ଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ନମ୍ୱର୍ ମୋର ନଥିଲା । ତାଙ୍କ ଘରେ ମୋ ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ସାରିଲେଣି । ଯେମିତି କି ତା ଭାଇ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପା ମୋ ବିଷୟରେ ଖବର ପାଇଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ରୋମି କୁ ଭଲ ପାଉଛି ବୋଲି । ଏହି ଅଜଣା ନମ୍ୱର୍ ର କଲ୍ ମୋ ପାଇଁ ଭାରି ପଡ଼ିଲା । ସେ ନମ୍ୱର୍ ରୁ କଲ୍ ଯାଇ ମୋ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବହୁତ୍ କିଛି ଖରାପ କୁହା ଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ବାପା ମା ଙ୍କୁ ସେ ଅଜଣା ନମ୍ୱର୍ ଗାଳି ଦେବା ସହିତ କିଛି କଥା କୁହାଯାଇଛି ଯାହା ଫଳରେ ନାମ ମୋର ନେଇ ଆମ ସଂପର୍କ କୁ ବିଚ୍ଛେଦ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ରଚା ଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ରୋମି ଏଥିରେ ମୋ ସପକ୍ଷରେ ଥାଏ।
ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ସେ ଆସି କହିଲା ଯେ ତୁମ ନାମ ନେଇ ଜଣେ କଲ କରି ବାପା ଙ୍କୁ କିଛି ଏଣୁ ତେଣୁ କହିଛି କିନ୍ତୁ ସେଠୀ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝେଇ ଦେଇଛି ଯେ ସେ ତମେ ନୁହଁ ବୋଲି। ସେ ଘଟଣା ପରେ ମୁଁ ମୋର ସିମ୍ କୁ ବଦଳେଇ ଦେଲି ଏବଂ ନୂଆ ନମ୍ୱର୍ ଟିଏ ଆଣିଲି । କାରଣ ଯୋଉ ନମ୍ୱର୍ ରୁ କଲ୍ ଯାଇଥିଲା ସେ ନମ୍ୱର୍ ଏବଂ ମୋ ନମ୍ୱର୍ ର କିଛି ଅଙ୍କ ସମାନ ଥିଲା ।
ତା ପର ଦିନ କଥା ହେବା ସମୟରେ ମୁଁ ତାକୁ କହିଲି ଯେ ମୁଁ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ ଦେବୀ ଏବଂ ସେ ମୋବାଇଲ ରେ ଆମେ ଦୁହେଁ କଥା ବାର୍ତ୍ତା ହେବା କିନ୍ତୁ ସେ କହିଲା ଘରେ ଯଦି ଜାଣିବେ ଯେ ମୋବାଇଲ କୋଉଠୁ ଆଣିଛୁ ତେବେ ସେମାନେ ମୋ ଜୀବନ ନେଇଯିବେ । ତାପରେ ମୁଁ ତାକୁ ପଚାରିଲି ଯେ ତୁମ ଭାଇ ରାକ୍ଷୀ ଗିଫ୍ଟ ରେ ତମକୁ କଣ ଦେଲେ ?? ସେ କହିଲା ଏମିତି କିଛି ଟଙ୍କା ଦେଇ ଦେଲେ । ତେବେ ମୋ ଆଇଡିଆ ଶୁଣ ? ଯେ ତମେ ଭାଇଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ୍ ଗିଫ୍ଟ ମାଗ?? ସେ ରାଜି ହୋଇଗଲା ଏବଂ ସେ ସେମିତି ଯାଇ କହିଲା ପରେ କିଛି ଦିନ ପରେ ତା ଭାଇ ତାକୁ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ ଗିଫ୍ଟ ଦେଲେ।
ଦିନେ ଏମିତି କମ୍ପୁଟର ରେ ବସିଥିଲି ମୁଁ କହିଲି ମୋର ଗୋଟିଏ ଇଚ୍ଛା ଅଛି ? ସେ ପଚାରିଲା କଣ କୁହ? ମୁଁ କହିଲି ଆମ ଦୁଇ ଜଣ ଗୋଟିଏ ସେଲଫି ଉଠେଇବା କି? ସେ ହଁ କରିଲା ଏବଂ ସେ ଦିନ ଠାରୁ ଆମର ସେଲ୍ଫି ଉଠା ଚାଲିଲା । ବେଳେବେଳେ ମୁଁ ଫେସବୁକ୍ ମେସେଞ୍ଜର ରେ ଫୋଟୋ ମାଗେ ସେ କେବେ ମନା କରେନି ସବୁବେଳେ ଫୋଟୋ ସେଣ୍ଟ କରେ ।
କିଛି ଦିନ ପରେ ତାର ଜନ୍ମ ଦିନ ଆସିଲା । ତା ପାଇଁ ମୁଁ କେକ ଆଉ ଗିଫ୍ଟ ଆଣିଥିଲି। ଗିଫ୍ଟ ରେ ଗୋଟିଏ ସୁନ୍ଦର୍ ଷ୍ଟଲ୍ ଆଉ ଚକୋଲେଟ୍ ନେଇ ଆସିଥିଲି । କିଛି ଦିନ ପରେ ମୋର ଜନ୍ମ ଦିନ ଆସିଲା। ସେ ମୋତେ ସରପ୍ରାଇଜ ଦେଇ ମୋତେ ଜନ୍ମ ଦିନ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ଏବଂ ସେତେ ଦିନ ପର୍ଯନ୍ତ ମୋ ଭଲ ପାଇବା ର ପ୍ରଥମ ଛୁଆଁ ଭାବେ ମୋତେ ଗୋଟିଏ ସୁନ୍ଦର କିସ୍ ମିଳିଥିଲା । ଗିଫ୍ଟ ଭାବରେ ମୋତେ ପର୍ସ ଟିଏ ସେ ଦେଇଥିଲା ।
ଗଣେଶ ପୂଜା ସମୟ ଆସିଲା ସେ ପୁଣି ମୋତେ କୋଉ ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧିବି ପଚାରିଲା ପରେ, ମୋ ପସନ୍ଦ ଅନୁସାରେ ସେ ପିନ୍ଧି ଆସିଥିଲା କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲି ସେ ମୋ ଅନୁପସ୍ଥିତି ରେ ଅନ୍ୟ ପୁଅ ସହିତ ପୁଣି ହସି ହସି କଥା ହେଉଥାଏ । ଏକଥା ମୋ ସାଙ୍ଗ ମାନେ ମୋତେ ଆସି କହିଲେ । ଏହା ଶୁଣି ମୋ ମୁଣ୍ଡ ଖରାପ। ରାଗରେ କମ୍ପୁଟର କ୍ଲାସ୍ ଭିତରକୁ ଗଲି ନାହିଁ । ମୋ ନ ଆସିବା ଦେଖି ସେ ମୋତେ କଲ୍ କରି କମ୍ପୁଟର କ୍ଲାସ୍ ଭିତରକୁ ଡାକିଲା ଏବଂ ଭୁଲ ମାଗି କହିଲା ଆଉ ସେମିତି ହେବନି । ମୋତେ କ୍ଷମା କରି ଦିଅ । ମୁଁ ଯେମିତି କ୍ଷମା ଦେବା ର ଗୋଟିଏ ଯନ୍ତ୍ର ହୋଇ ଯାଇଥିଲି। ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଏମିତି ଭୁଲ କରେ ଏବଂ ମୁଁ ତାକୁ ଏତେ ଭଲ ପାଇବା ରେ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ଯାଇଥିଲି ଯେ ତାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭୁଲ ଜାଣିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ତାକୁ କ୍ଷମା ଦେଉଥିଲି ।
ସେଦିନ ସେ କ୍ଷମା ପରେ ତା ପର ଦିନ ମୋତେ ତା ଗାଁ ରେ ହେଉଥିବା ଗଣେଶ ପୂଜା ଦେଖିବାକୁ ଡାକିଲା । ବାହାନା ଥିଲା କେବଳ ମୋତେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଏବଂ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଥିଲି। ମୁଁ ବାହାରିଲି ତା ଗାଁ ବୁଲିବାକୁ । ମୋ ସାଙ୍ଗ ସହିତ ତା ଗାଁ ରେ ପହଞ୍ଚିଲି। ଗଣେଶ ପୂଜା ଦେଖିବା ପରେ ତାକୁ ତା ଘର ବାରଣ୍ଡା ରେ ଦେଖିଲି। ସେ ପିନ୍ଧିଥିବା ଡ୍ରେସ୍ ବିଷୟରେ ମୋତେ ପଚାରିଲା “କେମିତି ହୋଇଛି” ମୋତେ ସେ ଡ୍ରେସ ଭଲ ଲାଗୁ ନଥାଏ ତଥାପି ମୁଁ ଭଲ ଅଛି ବୋଲି ତାକୁ କହିଲି । ଏମିତି ପୁଣି ଚାଲିଲା ଆମ ପ୍ରେମ ଗାଡି। ମୋତେ ବେଳେବେଳେ ଅନୁଭବ ହେଉଥାଏ ଯେ ସେ ବାରମ୍ଵାର ଭୁଲ କରିବା ପରେ ମୁଁ କ୍ଷମା ଦେଉଛି ଏବଂ ସେ ବଦଳି ଯିବା କଥା କିନ୍ତୁ ତାହା ଅଳ୍ପକେ ମାତ୍ର ବଦଳିବା ନାମ ନେଉ ନଥିଲା ।
ଦିନେ ମୋ ସାଙ୍ଗ ମୋତେ ଆସି କହିଲା କି ରୋମି ର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର୍ ଦୁଇ ଜଣ ପୁଅଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ରେ ଦେଖିଲି। ଏତିକି କଥା ଶୁଣି ମୁଁ ରାଗରେ ତାକୁ କହିଲି କି ତମେ ତମ ମୋବାଇଲ ନମ୍ୱର୍ ଅନ୍ୟକୁ କାହିଁକି ଦେଉଛ ? ମୋ କଥା ଶୁଣି ସେ ପୁଣି ବାହାନା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲା । ଶେଷରେ ପୁଣି ତା ଭୁଲ କୁ କ୍ଷମା ଦେଇ ସେ କଥା ଭୁଲିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ।
ଦେଖୁ ଦେଖୁ ୨୦୧୭ ସରି ୨୦୧୮ ଆସିଲା । କିଛି ଦିନ ପରେ ସେ ତାର ମାମୁଁ ଘରକୁ ଯାଇଥାଏ ତାଙ୍କ ଘରେ କିଛି ପୂଜା ଥିଲା। ସେଠୀ ସେ ମୋ ସହିତ ଭଲରେ କଥା ହେଉ ନଥାଏ । ବେଳେବେଳେ ତାର ମାମୁଁ ଝିଅ ଫୋନ୍ ଉଠାଏ ଏବଂ ରୋମି କଣ କରୁଛି ସେ ମୋତେ ଖବର ଦେଉଥାଏ । ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ମୋର ବେଶି ମନ ପଡ଼ିଲା । ମୁଁ ତାକୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଗଲି।
ସେ ତା ମାମୁଁ ଝିଅ ସହିତ ମିଠା ଦୋକାନ କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସିଥାଏ। ସେଠୀ ସେ ଅଜଣା ଲୋକ ଭଳି କଥା ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ଦୁହେଁ ଜୁସ୍ ପିଇଲୁ। ମୁଁ ବୁଝିଗଲି ଯେ ସେ ମାମୁଁ ଝିଅ ଆଗରେ ନିଜକୁ ଭଲ ବୋଲି ଦର୍ଶେଇ ବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ମୁଁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ଦେଖା ପରେ ଫେରିଗଲି ନିଜ ଗାଁ କୁ ।
ଯଦିଓ ଏହି କାହାଣୀ ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି ତେବେ ଏହି କାହାଣୀ କୁ ଆଗକୁ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ ।

2 thoughts on “Mayank (A ? Love Story)..4”

Put your Valuable feedback